A videóban ígértem, hogy írok egy keveset a fényvédelemről is, hiszen ez tényleg egy kiemelt téma. Nincs olyan bőrszínű ember akinek egyáltalán ne lenne szüksége bármilyen fényvédős krémre. Sőt, ma már azt vettem észre, hogy a napsugárzás sokkal erősebb lett, régen elég volt nekem a 20s faktor, de most már minimum 30st kell használnom, ahhoz, hogy ne égjek le.
Akkor nézzük is meg, hogy mit jelent, a fényvédő faktor, mert szerintem ezt kevesen tudják. Legegyszerűbben megfogalmazva, a biztonságosan tölthető leégés nélküli időt fejezi ki. Ha tudjuk, hogy a bőrünk pl. 10 perc után kivörösödik, ég, akkor a naptej használatakor a rajta feltüntetett számmal szorozva ezt az időt, tudunk leégés, bőrkárosodás nélkül a napon tartózkodni Tehát egy 20 faktoros esetén 10perc*20=200 perc. Persze ez akkor érvényes, ha megfelelő mennyiségű krémet viszünk fel, és pancsolás után újra krémezzük magunkat.
Végül pedig táblázatba foglalva, megmutatom nektek, hogy a 4 csoport szerint milyen fényvédő faktorra van szükségetek. Továbbá az uv sugárzást is figyelembe vettem, mert nem mindegy, mindig figyeljétek az időjárást, hogy mit mondanak benne!
|
Forrás: www.eucerin.hu |
Azért annyit hozzá tennék a táblázathoz, hogy ma már sajnos nem csak a trópusokon vagy a hóval borított területeken van magas, nagyon magas uv sugárzás, hanem itt Magyarországon is! A cikknek lesz majd folytatása, amiben arról fogok írni, hogyan őrizhetjük meg a barnaságunkat, minél tovább.
Én egyszer nagyon leégtem, amikor nyaralni voltunk és a szállodában vettünk Aloe Vera kivonatot (nem is tudom pontosan, hogy is nevezik) és annyira jó volt, egyből lehüssítette a bőrömet és meggyógyult..Úgyhogy ajánlom mindenkinek az Aloe Verát..